logotyp
Login

1. kolo Sportovní ligy základních škol – turnaj v RINGU

Ve čtvrtek 5.11. 2015 byl zahájen 5. ročník Sportovní ligy základních škol turnajem v ringu. Ringo je jeden z netradičních (neolympijských) sportů, který ale je zařazen do výuky tělesné výchovy pro svou schopnost rozvoje řady tělesných schopností a dovedností.

Ringo se hraje na hřišti pro volejbal. Při hře se přes síť přehazují dva gumové kroužky a cílem hry je vhodit kroužek na plochu soupeřova hřiště.
Čím menší počet hráčů je, tím je hra náročnější na koordinaci a rychlost.

V tomto turnaji se utkala smíšená čtyřčlenná družstva, která mohla být tvořena žáky 8. či 9. tříd. Po několika „kvalifikačních“ hrách během hodin tělesné výchovy, byli do školního družstva vybráni tito žáci 9. třídy: Denisa Dvořáková, Jana Maršálková, Lucie Nevyjelová, Tomáš Halás, Michal Kunst, Filip Prášek, Evžen Karička.

Turnaj proběhl v nové sportovní hale za 5. ZŠ. Celkem se turnaje zúčastnilo 5 škol, které se utkaly na dva vítězné sety (do 10 bodů) mezi sebou navzájem.

Naše družstvo vstoupilo do turnaje proti 8. ZŠ. První set jsme jednoznačně vyhráli. Základní sestava (Denisa, Jana, Tomáš, Michal) byla téměř bezchybná. V druhém setu jsme vystřídali a naši noví hráči na hřišti bohužel udělali několik chyb, které vedli ke ztrátě tohoto setu. Třetí set byl plně v naší režii a mohli jsme slavit vítězství 2:1 (10:6, 9:10, 10:5).

V druhém utkání nás čekal tým z 4. ZŠ. Naši hráči předvedli perfektní výkon a svého soupeře jednoznačně smetli ve dvou setech 10:1, 10:4. Především naši střídající hráči se oproti prvnímu utkání výrazně zlepšili a byli opravdovou posilou.

Třetí utkání jsme sehráli proti 2. ZŠ. Ani tento soupeř našim hráčům nekladl velký odpor. Vítězství 2:0 (10:5, 10:7) bylo zasloužené.

Naše čtvrté utkání s 5. ZŠ bylo v podstatě zápasem o 1. místo v turnaji, neboť i žáci této školy byli zatím neporažení. První set jsme zvládli výborně – vítězství 10:6. V druhém setu soupeř vystřídal a poslal na hrací plochu jinou čtveřici hráčů. Ti našim dělali mnohem větší problémy a set bohužel ztratili 6:10. O celkovém vítězství musel tedy rozhodnout třetí set. Po velmi vyrovnané bitvě plné krásných dlouhých výměn nastal stav 8:8. Bylo jasné, že rozhodnutí je zde. Nervy všech účastníků byly napnuté k prasknutí, nikdo nechtěl udělat chybu. Kroužky létaly ze strany na stranu, soupeř kazí (ujímáme se průběžného vedení 9:8) a je jasné, že pokud se nám podaří vyhrát i poslední kroužek ve hře, zvítězíme nejen v zápase, ale i v celém turnaji. Vypjatý závěr zvládáme, soupeř kroužek nechytil a naše radost začala. Vyhráváme i poslední utkání, tentokrát 2:1 a STÁVÁME SE VÍTĚZI TOHOTO TURNAJE!

Všem našim hráčům i hráčkám patří velká gratulace a pochvala za předvedené výkony, které vedly k tomuto úspěchu.

Doufejme, že žáci 4. a 5. třídy, kteří nás budou reprezentovat na konci listopadu v druhém dílu Sportovní ligy při turnaji ve vybíjené, budou také tak úspěšní.