Login

Hodnocení LVK – Bajama Bedřichov – 2. třída + 3.B

Jako každý rok naše škola konala lyžařské kurzy pro všechny děti, které mají o lyžování zájem. Díky letošnímu velikému zájmu o lyžování byly naorganizovány 4 kurzy.

Jedním z nich byl kurz pro 2. a 3.B třídu v Bedřichově na chatě Bajama.

Bylo přihlášeno 28 dětí. Někteří žáci však dorazili o nějaký den později z důvodu nemoci či pozdější ukončení karantény.

Pedagogický dozor: Mgr. Vladislava Machová, Mgr. Jana Hakenová, Mgr. Kateřina Krejčová, na první dva dny přijel pomoci s úplnými začátečníky pan ředitel Mgr. Jakub Černý

Zdravotník kurzu: Mgr. Vladislava Machová

Do Bedřichova byli žáci dopraveni předem objednaným autobusem, který nás dovezl přímo před chalupu. Žáci si si vybalili a hned po obědě jsme se vydali na sjezdovku – SKI areál Malinovka v Bedřichově.

Účastníci lyžařského kurzu byli rozděleni dle svých dovedností do 3 družstev. Jedno družstvo úplných začátečníků zůstalo na dětské výcvikové sjezdovce dole u parkoviště s p. Černým a s p. Machovou, ostatní již po rozcvičce a pár ukázkových jízdách odjeli větším vlekem na delší sjezdovku. Velikou oporou nám byl při výcviku i pan Hofman, majitel chaty Bajama.

Celý týden jsme s dětmi pracovali na jejich technice a zdokonalování v lyžování. Řezaly se oblouky, dělala se různá průpravná cvičení, hrály se hry na sněhu i na lyžích. Prostě paráda. Úplně všichni se naučili lyžovat. I ti, co na tom nikdy nestáli. Všichni měli z toho samozřejmě obrovskou radost, obzvlášť paní učitelky. Moc se mi líbilo, jak si děti mezi sebou fandily, jak se podporovaly v té výuce navzájem. Např. děti z dobrého 1. družstva jely kolem začátečníků na vleku a viděly, že už někdo sjede sjezdovku mezi zvířátky, tak volaly a chválily své spolužáky a kamarády přes celý kopec. Ve středu jsme jeli objednaným autobusem na sjezdovky do SKI areálu Severák v Hraběticích. Bylo to též prima. Děti sjížděly jiné kopce, jezdily na jiných vlecích. Zase se jejich zdatnost velmi zvýšila. Hlavně ti úplní začátečníci se tam rozjezdili náramně.

Byla to fajn parta na sněhu i v chalupě. Každý den jsme po lyžování měli chvíli tzv. osobní volno, kdy si děti odpočinuly, zahrály si společenské hry, někdo si maloval, někdo četl. Též to byl čas na přípravu divadelního či hudebního vystoupení na večer.

Každý večer po večeři se něco dělo. A každý večer byl trochu jiný. Jednou jsme měli seznamovací hry , jednou divadelní představení, jindy zas přebásňovali píseň, byla Kimovka, Bingo…..atd. Každý večer jsme končili s kytarou a písněmi na přání. Nejvíc se však děti vždy těší na poslední večer, kdy je karneval a diskotéka v maskách.

Všichni si celý pobyt super užili, nikomu se nechtělo domů. Pro nás pedagogy skončila veliká starost o jejich zdraví a bezpečnost. NIKOMU se však nic nestalo a to je to hlavní - přivézt rodičům štastné, zdravé, usměvavé a vyfoukané děti, které budou vyprávět spousty zážitků.

Mám i velmi pozitivní zpětnou vazbu od rodičů, obrovský dík a uznání naší práce. I my za to děkujeme.
SKOL!!
Mgr. Vladislava Machová

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy