Login

Okresní kolo ve florbalu dívek

Ve čtvrtek 8.12. 2016se v Dolním Bousově konalo okresní kolo ve florbalu dívek kategorie III, což jsou dívky ročníku 2003 a mladší.

Naši školy vyrazily reprezentovat Adéla, Hana a Zuzana Kuchařovy, Klára Hrádková, Nikola Jeřábková, Renata Dotková a Bára Ťavodová.

Turnaje se účastnilo 8 týmů. Naše družstvo bylo součástí skupiny A, ve které se naše dívky postupně utkaly s  družstvem z Benátek nad Jizerou, 6. ZŠ a 9. ZŠ. Každé utkání se hrálo 12 minut.

První utkání s žákyněmi z Benátek zahájila v naší brance Renata Dotková a v poli sestry Kuchařovy s Klárou Hrádkovou. O napínavé momenty nebyla nouze. Zejména situace z cca 3. minuty, kdy Adéla Kuchařová inkasovala přímý úder míčkem do oka, byl strašidelný. Adéla bohužel v utkání již nemohla pokračovat. Její spoluhráčky však zabojovaly i za ni a zvítězily 5:1. Holky podaly výborný výkon jak v útočné, tak i v obranné činnosti, dobře zachytala Renata, zraněnou Adélu zastoupila Nikola a střelecky se dařilo Zuzce a Kláře.

V druhém našem utkání nás čekal favorit celého turnaje, dívky z 6. ZŠ, které měly v sestavě samé aktivní florbalistky, a na rozdíl od nás mohly střídat dvě kompletní čtveřice do pole. S velkým sebezapřením do utkání nastoupila i Adéla, byť její vidění na zraněné oko bylo zhoršené a měla velké bolesti. Do branky se postavila Hanka, která, jako nejlepší gólmanka v regionu, měla čelit střelám soupeřek. Plán byl jasný. Vycházet ze zajištěné obrany a pokusit se skórovat z protiútoku. Aktivní obranou a výbornými brankářskými zákroky Hanky se našim děvčatům dařilo plnit plán. Naše hráčky, zejména Zuzka s Klárou podnikaly i nebezpečné protiútoky a jeden z nich proměnila Klára v naší vedoucí branku. V obraně se nám nadále dařilo a v útoku Klára několikrát slibně ohrozila brankářku soupeřek, bohužel však bez gólového úspěchu. I soupeřky však měly řadu brankových příležitostí a jednu z nich se štěstím krátce před koncem utkání proměnily. Výsledkem tak byla remíza 1:1.

Již před naším třetím utkáním s 9. ZŠ bylo jasné, že pokud naše děvčata utkání vyhrají alespoň o dvě branky, obsadí ve skupině 1. místo. Adéla opět mobilizovala všechnu svou vůli, přemohla stále bolavé a slzící oko a rozhodla se do utkání nastoupit. Náš soupeř z 9. ZŠ také disponoval řadou kvalitních hráček, ale slabinu měl v brankářce. Naše dívky opět hrály skvěle. Výbornou střelbou a dobrou obranou vůbec nezavdaly pochybnostem o vítězi utkání i skupiny. Vítězství 5:1 bylo naše! O branky se znovu podělily Zuzka, Klára i Adéla.

semifinále turnaje naše dívky čekalo družstvo domácí školy z Dolního Bousova. Tyto dívky spolu hrají standardní florbalovou soutěž a byly podporovány bouřlivým publikem. Naše hráčky atmosféře i soupeřkám vzdorovaly s jasnou dominancí. Klára vstřelila úvodní gól utkání a druhý pak přidala Nikola. V obraně a rozehrávce naprosto dominovali Zuzka s Adélou a bezchybný výkon znovu předvedla i Hanka v brance. Vítězství 2:0 bylo naprosto zasloužené.

Druhé semifinále mezi 6. ZŠ a osmiletým Gymnáziem rozhodly po remíze 2:2 až samostatné nájezdy ve prospěch 6. ZŠ.

Ve finále nás tedy opět čekala 6. ZŠ. Na našich děvčatech již byla patrná únava. Zcela pochopitelně, vždyť odehrála již více než třičtvrtě hodiny florbalu téměř bez střídání. Finále je ale velkou motivací a holky ze sebe vydaly opět úplně vše. Tentokrát však bohužel soupeřky byly kousek lepší i odpočinutější a to vedlo k naší porážce 0:2. Konečné druhé místo je ale obrovským úspěchem!

Celý turnaj měl vysokou herní úroveň. Je znát, že v Mladé Boleslavi se florbalu věnuje velké množství děvčat a je velmi pravděpodobné, že vítězky z 6. ZŠ budou úspěšné v krajském i republikovém finále.

Bylo opravdu pěkné, jak si děvčata, která zde byla v rolích soupeřek, avšak jinak jsou spoluhráčkami z Florbalové akademie, navzájem fandila a utěšovala se po neúspěchu i se společně radovala z vítězství.

Všechny naše reprezentantky si zaslouží velikou pochvalu za předváděné výkony. Můžeme být opravdu hrdí, že takovéto hráčky v naší škole máme.

J. Černý


CELKOVÉ POŘADÍ:

  1. 6. ZŠ
  2. ZŠ Debř
  3. Osmileté gymnázium
  4. ZŠ Dolní Bousov
  5. 9. ZŠ
  6. ZŠ Benátky n. J.
  7. 7. ZŠ
  8. ZŠ Kosmonosy

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Rozvrhy hodin

Ve složce Rozvrhy jsou aktuální rozvrhy hodin pro letošní školní rok.

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy