Login

Okresní kolo ve FLORBALU dívek kat. IV

Po více než roční pauze se letos rozběhly sportovní soutěže mezi žáky základních škol.
Ve středu 3.11. 2021 se výběr z dívek 8. a 9. třídy naší školy zúčastnil tradičního turnaje ve florbalu. Tento turnaj celkem odehrálo 11 školních týmů.

Naše družstvo bylo ve složení IzaTrajkovski, Kristýna Halousková, Beata Brzobohatá, Kristýna Fraňková, Sára Záhorová, Diana Uhlei, Míša Hanusová, Nela Štěpánková, Míša Květoňová, a Aneta Dlouhá.

V prvním utkání se holky střetly s výběrem Osmiletého gymnázia z Mladé Boleslavi. Od prvního okamžiku se projevovala výrazně vyšší kvalita našich hráček a výsledek 10:0 byl naprosto zasloužený. Hlavními střelkyněmi byli Kristýna H., Míša K. a Beata.

V druhém zápasu se holky utkaly s výběrem 3. ZŠ MB. Tentokrát bylo utkání vyrovnanější s výsledkem 2:1 pro nás.

Ve třetím utkání základní skupiny naše děvčata vcelku v klidu porazila družstvo ZŠ Benátky n. J. 3:0. Tím jasně svou skupinu vyhrála a postoupila do skupiny finálové k dalším vítězům svých skupin.

V prvním utkání této skupiny porazila 6. ZŠ MB 3:0 5. ZŠ MB. Poražený tým byl naším prvním finálovým soupeřem. Bylo jasné, že tato finálová utkání budou náročná a vyrovnaná. Oba naši soupeři měli již celou řasu zkušených hráček a naše dívky čekal těžký úkol. Náš zápas s 5. ZŠ MB začal otevřenou hrou s řadou šancí. Jako první se gólově prosadil soupeř, ale Beata B. dokázala po krásné přihrávce od Kristýny H. vyrovnat. V polovině utkání jsme se dostali do vedení, když míček skončil po řadě odrazů od našich i soupeřivých hráček v brance. Naše brankářka Iza Trajkovski, byla pozorná, předvedla řadu hezkých zákroků, ale minutu před koncem hrací doby již nedokázala obdržení branky zabránit. Výsledkem tedy byla, nutno konstatovat spravedlivá, remíza 2:2.

V posledním utkání turnaje nás čekal největší favorit, dívky ze 6. ZŠ MB. Naše holky již byly hodně unavené, největší opory týmu hrály téměř bez střídání. Přesto však držely se soupeřem tempo a dlouho odolávaly. V druhé polovině utkání již ale branky padly, a to bohužel tři do naší sítě. První prohra v turnaji 0:3.

Bylo tedy jasné, že o 2. a 3. místu musí při shodném skóre rozhodnout samostatné nájezdy mezi námi a dívkami
z 5. ZŠ
.

Jako první nájezd provedla Kristýna H. Krásnou střelou nedala gólmance soupeře šanci. 1:0 pro nás. Následně předvedla Iza skvělý zákrok a po 1. sérii jsme vedli. Na druhý nájezd byla určena Míša K. I ta si vedla skvěle! S jistotou proměnila a vedli jsme 2:0. Všichni jsme s napětím čekali na souboj Izabely a střelkyně soupeře. Iza se nenechala rozhodit pokusem o blafák a krásným zákrokem chytila i druhý pokus soupeře v nájezdech! Vítězstvím 2:0 po samostatných nájezdech našim dívkám tedy zajistilo konečné 2. místo v tomto turnaji.

Rád bych poděkoval všem hráčkám, které skvěle reprezentovaly naši školu a medailovým úspěchem navázaly na tradici našich florbalistek z minulých let. Velké poděkování také patří      p. učitelce Bělohubé, která holky na turnaj připravovala.
 
J. Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: info@skoladebr.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy