logotyp
Login

Poznáváme sokolíky

Ve středu 19. dubna 2017 bylo v naší škole už od rána pořádně rušno. Při příležitosti narození sokolích mláďat na komíně pořádá společnost ŠKO-ENERGO informačně zábavná setkání s dětmi boleslavských základních škol. A minulý týden přišli právě k nám. Již brzy ráno, než přicházely děti do školy, na ně čekalo milé překvapení. Před hlavním vchodem do školy bylo na bidýlkách spousty dravců. Mezi nimi samozřejmě nechyběli ani dva sokoli. Děti si je mohly pohladit a ptát se odborníka na dravce pana Daniela Dobrkovského. Je to mladoboleslavský sokolník, který se již dlouhá léta zabývá chovem dravých ptáků. Velký zájem měly děti o fotografování s dravými ptáky, které pro ně zdarma uspořádala firma ŠKO-ENERGO.

Pan Dobrkovský přišel mezi děti i do jednotlivých tříd.  Vzal s sebou ty dva sokoly a jeho povídání se točilo hlavně kolem jejich života , o dlouholetém pokusu zkusit je zahnízdit na mladoboleslavském komíně. Letos se tento nevšední zážitek přiblížil široké veřejnosti, kdy na komíně je nainstalovaná on-line kamera, která snímá život a denní rituály sokolího páru. Dlouhou dobu jsme mohli sledovat sokolí maminku, jak sedí na vejcích. Ovšem minulý týden se narodila tři krásná mláďata. Vše můžete sledovat na adrese: http://www.sko-energo.cz/cs/sokoli/.   Děkujeme firmě ŠKO-ENERGO za krásné zážitky. Pro některé děti to bylo poprvé, kdy si mohly prohlédnout a pohladit velké dravé ptáky z takové blízkosti. Vše bedlivě sledoval a u všeho asistoval i maskot SOKI. který přijel děti nejenom pobavit, ale i poučit.

Touto akcí jsme  zároveň oslavili  Den Země, kdy jsme si připomněli, že ekologie a ochrana přírody patří do našeho každodenního života.

Mgr. Vladislava Dvořáková

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy