logotyp
Login

Exkurze v Altamiře

Šestá třída měla v pátek 11. 11. možnost zažít pravěk na vlastní kůži. V rámci výuky dějepisu navštívili šesťáci pravěký skanzen Altamira v Kosmonosech. Skanzen se se zabývám tzv. experimentální archeologií, tedy pokusem o napodobování skutečného života lidí v minulosti.

Žáci nejen, že si zopakovali znalosti z hodin dějepisu, ale mnoho z věcí jako třeba kamenné nástroje mohli vidět na vlastní oči nebo si vyzkoušet. V bohatém programu se žáci mohli dozvědět informace o keltech nebo si vyzkoušet střelbu z pravěkého luku. Zlatým hřebem ale byla ukázka pravěkých hliněných pecí. Šesťáci měli možnost sledovat, jak probíhal proces pečení chleba před tisíci lety. Napínavé bylo, kdyžbyl chleba do pece uzavřen ažáci tipovali, zda bude pokus úspěšný. Nakonec se chleba podařilo dostatečně opéct, tak že si něm mohl každý pochutnat.

Kromě praktické ukázky věcí jinak probíraných pouze v učebnicích, měli děti šanci pochopit, že ne vždy naše životy byly tak moc pohodlné jako dnes.Ale pokud chtěl člověk něčeho dosáhnout, musel trpělivě čekat a dopracovat se k tomu. To platí příznačně i o chlebu, u kterého ne vždy bylo samozřejmostí, že si ho v obchodním regálu nabereme, kolik potřebujeme. Symbolická Exkurze do pravěku mohla být inspirací do dalších společných hodin dějepisu. Žáci dostali podnět k tomu, aby o každé jednotlivé době v dějinách sami přemýšleli.

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy