logotyp
Login

Lyžařský kurz 1.A a 3. třída

Jako druhý v pořadí se konal lyžařský kurz v Bedřichově na chatě Bajama. O žáky1.A  a 3. třídy se celý týden starala paní učitelka Kolečkářová, Machová, Hakenová, pan učitel Kysela a samozřejmě nesmíme zapomenout na Hofmannovi, majitele chaty. Tomáš pomáhal s lyžaři začátečníky a Maruška výborně vařila a pekla.

 Týden od pondělí 13.2. do soboty 18.2., byl i přes velmi proměnlivé počasí a velkou nemocnost dětí vydařený.

Po příjezdu a milém přivítání s Tomášem a Maruškou, si děti v klidu vybalily, daly výborný oběd a po krátkém odpočinku již chystaly na svah.

Chata Bajama neleží přímo na svahu, proto děti musí ujít kousek cesty pěšky. Tomáš však doveze lyže i boty ke svahu autem, které jsou pak do dalšího dne schované v lyžařské boudě. Už tedy jen skočit do lyžařských bot a jde se na to.

Na malém svahu se věnovala paní učitelka Machová s panem učitelem Kyselou dětem, které stály na lyžích poprvé nebo se po delší pauze potřebovaly rozjezdit.

Naopak zdatnější lyžaři odjeli poznávat jiné svahy s paní učitelkouKolečkářovou a Hakenovou.

Večer se pak všichni pobavili u seznamovacích her a zazpívali s kytarou.

V úterý opět vyrážíme na sjezdovky v Bedřichově. Počasí nám úplně nepřeje, je mlha a vlhko. Ale lyžujeme, což je důležité.

Začátečníci trénují na nejmírnějším svahu a družstvo paní učitelky Kolečkářové a Hakenové jezdí na Pastvinách. Mírný a široký svah je tam vhodný pro výcvik. Svah je bohužel bez umělého zasněžování, proto sněhu ubývá a zeleného přibývá.I přesto si děti lyžování užívají a zdokonalují se.Den zakončíme oblíbenou hrou Bingo a opět s kytarou.

A už tu máme prosluněnou středu. Objednaným autobusem odjíždíme do ski areálu Severák, který je ideální pro malé lyžaře. Areál je uměle zasněžován, tudíž žádné borůvky ze země nekoukají, ale všude jsou jen krásně zasněžené a připravené sjezdovky. Velký bonus!Celý den nám svítí sluníčko.Zdatnější lyžaři trénují na různých sjezdových tratích a naši úžasní začátečníci již samiobloučkují na Kampě, což je široká a mírná sjezdovka.Na Severáku strávíme dopoledne i odpoledne s pauzou na oběd na naší chatě.Večer má pan učitel Kysela pro děti připravené Ozoboty. Pro děti je to velká zábava a přiučení se něčemu novému. A jako každý večer, úplný závěr patří kytaře.

Pro velké nadšení odjíždíme s dobrou náladouna Severák i ve čtvrtek. Je krásné počasí, tak užíváme další den na lyžích. Po lyžování nespěcháme na chatu, ale zdržíme se v kiosku, kde se děti mohou odměnit dobrotami.

V pátek nám dobrou náladu pokazí počasí. Prší, proto vyrážíme na lyže jen dopoledne v Bedřichově.Jelikož odpolední předpověď není dobrá, protáhneme dopolední lyžování a na oběd dorazíme později.Bylo to bohužel poslední lyžování. Počasí se neumoudřilo a my se na lyže už nedostali.Útěchou dětem byla večerní diskotéka a maškarní. Tančilo se a řádilo se, až do poslední písničky.

Sobota! A hurá domů. Po dopoledním balení, pohádce a obědě, frčíme autobusem domů. V autobuse téměř všechny děti usnuly.

Závěr lyžařského výcviku se díky špatnému počasí a nemocnosti dětí příliš nevydařil. I přesto, ho my pedagogové hodnotíme velice pozitivně. Děti byly moc hodné, veselé, spokojené, nebyl s nimi žádný problém. Chovali se jako jedna velká poslušná parta.Lyžařský výcvik jsme si všichni náramně užili.

                                                                                                                                                         

                                                                                                                                                          Mgr. Jana Hakenová

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy