logotyp
Login

Lyžařský kurz 4. a 5. třída

Čtvrtým lyžařským kurzem, který jsme letos pořádaly, byl kurz v Peci pod Sněžkou pro žáky 4. a 5. třídy.

V neděli 12.3. ráno jsme za slunečného počasí odjeli od školy do Pece p. S. Cesta rychle uběhla, naložení zavazadel do rolby také, a tak rychle procházkou na chatu Smíchovská bouda. Cesta lesem, přes sjezdovky, …, sluníčko svítí, všude sníh. Pokoje byly již připravené, oběd také. Tak honem převlékat, ať užijeme lyžovačku. Zkušenější lyžaři vyrazili prozkoumat sjezdovky, začátečníci a snowboardisté zůstali na sjezdovce U lesa, která nám poskytuje ideální podmínky pro výuku. Všichni udělali velký pokrok. Večer byl ve znamení her a radosti.

Pondělní ráno bylo zatažené, ale nás to neodradilo od dalšího lyžování. Většina začátečníků již začíná navazovat oblouky, a to, že trochu poprchává, nás nerozhodilo. Odpoledne již bez deště, zato s velkou mlhou. Pro výuku nic moc, ale nikdo se neztratil. Lyžaři si vyzkoušeli i jízdu tunelem ve funparku. Večerní program se opět povedl. Zpívání, hry, spousta úsměvů i překvapení.

Zataženo zůstalo i v úterý ráno. Strašili nás deštěm, ale vyhnul se nám. Jen ta mlha! Horší než včera. Nebylo vidět na víc než 50 metrů! Muselo se jezdit opravdu opatrně. Odpoledne již bylo lépe. Mlha se roztrhala, snowboardisté již samostatně sjíždějí a zkoušejí i nový svah (Klondike). Lyžaři řádí už i na Javoru. Po návratu z lyžovačky si odvážlivci vyzkoušeli, jaké to je být pod lavinou. Shodli se, že budou raději opatrní, že vyhrabat se není vůbec jednoduché. Po večeři vyrážíme na večerní lyžování. Jedna jízda, druhá jízda a spustil se déšť. Ti nejstatečnější vydrželi hodinu. Pak velké sušení. Jsme rádi za možnost rozvěsit věci ve vyhřáté kotelně i usušit rukavice v sušičce.

Středeční ráno nás vítá sluníčkem a teplotami pod nulou. Jaká to změna! Sjezdovky nádherně upravené, ale zmrzlé na led. Těžká práce pro všechny, ale zvláště pro snowboardisty, kteří se vypravili na okružní jízdu. Pádu bylo dost, modřin a naražených rukou také. Návrat z Javořáku byl dramatický a všichni jsme byli rádi za poobědový odpočinek. Přesto i odpoledne jsme opět vyrazili jezdit. Počasí bylo proměnlivé. Sněžilo, sluníčko svítilo i obojí najednou. Malé Zahrádky byly moc příjemné a horká čokoláda v bufetu také. Večer proběhl souboj týmů v hrách a vítězové si užívali obsluhu od poražených při čtvrteční snídani.

Čtvrtek! Nádhera! Úžasné podmínky! Sluníčko, bezvadný sníh, všichni už spoustu z lyžování či snowboardování umí! Ti nejrychlejší objedou všechny sjezdovky v Peci. Odpoledne jsme nabídli pro zájemce možnost výletu na běžkách a ostatním pokračování ve sjezdování. Na běžky se odhodlalo jít více  dětí. Všichni zjistili, že běžky jsou velká zábava a těší se na další výlet. Byla to opravdu povedená akce. Poslední večer byla tradiční diskotéka se spoustou popkornu. Škoda, že se do textu nedá vložit video. No prostě … děly se věci!

I páteční dopoledne bylo z říše splněných lyžařských snů. Nádherné podmínky. A pak už jen oběd, rychle zabalit a vyrazit zpět do nížiny. Nejlepší lyžaři si na závěr sjeli černou sjezdovku na Hnědém vrchu – a všichni bez pádu.

Jsem přesvědčený, že za celý lyžařský tým mohu prohlásit, že se nám tenhle lyžák povedl ve všech ohledech. Hodně jsme se naučili, spoustu si toho užili, bezvadně se pobavili. Všichni žáci byli dobrými parťáky. Již teď se moc těším na další zimu. A co vy?

                                                                                                                                                            Mgr. Jakub Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy