logotyp
Login

Lyžařský kurz 6. - 9. třída

Již od září tradičně chystáme lyžařské kurzy pro žáky naší školy. Prvním v pořadí je vždy parta z 2. stupně. Přestože jsme měli obavy, co udělá se zájmem žáků a hlavně s možnostmi rodičů navýšení cen ubytování i jízdného, podařilo se kapacitu kurzu naplnit velmi rychle.

Od neděle 15. ledna 2023 do pátku 20.ledna 2023 nás čekal pobyt na chatě Jindřichův dům v Peci pod Sněžkou. Letos jsme tam jeli již po páté.

Pec pod Sněžkou patří mezi nejvýše položené lyžařské areály v ČR s velmi dobrým umělým zasněžováním. Že je to důležitý parametr při výběru místa pro lyžařský kurz se potvrdilo i letos. Teplé počasí na začátku roku uzavřelo pro nedostatek sněhu velkou část lyžařských areálů, ale Pec pro nás byla připravena dobře. K dispozici byla polovina sjezdovek.

V neděli 15.1. jsme odjeli od školy i přijeli do Pece za soustavného deště. Po cestě na chatu se silnicí valily proudy vody a někteří z žáků poznali, že tenisky nejsou ideální boty do hor. Vzhledem k přetrvávajícímu dešti nebylo kam spěchat. V klidu jsme se ubytovali, vybalili si všechny věci a večer jsme věnovali hrám zaměřeným zejména na vzájemné poznávání a vybudování důvěry.

Již v noci přestalo pršet a začalo mrznout. Všichni, i početná skupina začínajících snowboardistů, se v pondělí těšili na svah. I v poměrně složitých podmínkách, umrzlý, tvrdý povrch, relativně hodně lidí na sjezdovkách, pracovali všichni na tom, aby se naučili nové či vylepšili stávající lyžařské dovednosti. A dařilo se všem. Již po prvním dnu byli všichni schopní jezdit z kopce i na vleku nahoru! Samozřejmě, nějaké pády byly, ale to není nic, co by nešlo překonat.

Úterý nás přivítalo sluníčkem. S radostí jsme pokračovali v lyžování. Skiareál sice otevřel další sjezdovku, ale přesto bylo znát, že nefunguje vše. Lidí na sjezdovkách bylo opravdu hodně. Bylo tedy nutné být opatrní. Večer byl ve znamení společných her. Proběhly malé i větší sázky, lehké i obtížné úkoly. O překvapení nebylo nouze. A výherci si radosti užívali i příští den.

Středa! V nížině sněží, kalamita. Na horách nám napadlo tak 2 cm sněhu. To jsou paradoxy. Je mlha. Lyžování je stále dobré, a dokonce je i méně lyžařů na svazích. Snowboardisté již dokonce zkoušejí i skoky.

Čtvrteční slunečné ráno a nádherné výhledy na Sněžku… V noci trochu nasněžilo. Jen tak na zakrytí trávy, ale přesto je to super. Další krásný den!

Páteční ráno je ve znamení balení a úklidu. Jsme rychlí, a tak stíháme ještě plnohodnotné dopolední lyžování. A pak už jen odchod k autobusu a návrat domů. Jaká to změna oproti neděli. Přijeli jsme za deště, odjíždíme za slunce. Přijelo několik začátečníků, odjíždějí samí lyžaři.

I letošní kurz lze hodnotit jako velmi povedený. Přestože nám chybělo několik tradičních zážitků (noční lyžování, běžkařský výlet), myslím, že si to všichni užili.

Rád bych poděkoval všem kolegům, kteří se žákům na kurzu věnovali. Odvedli skvělou práci. Poděkování si zaslouží i naši žáci. Byli bezvadní. V chování, v přístupu, ve snaze se zlepšovat. Byli opravdu dobrá parta.

 

Jakub Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy