logotyp
Login

McDonald´s Cup

V měsíci dubnu se konalo několik sportovních soutěží mezi žáky základních škol.

Naši žáci se nejprve v úterý 18.4. 2023 vydaly na turnaj kluků z 8. a 9. tříd v košíkové.

Naši školu reprezentovali: Ondra Kysela, Martin Bajer, Jakub Šimek, Petr Šťastný, Krištof Horák, Ondra Matějka, Vojta Košek, Tonda Nosálek, Adam Špička. Na turnaji s nimi byl i Vítek Kysela, který ale pro zraněn ruky nemohl zasáhnout do utkání.

Turnaj se konal v tělocvičnách 9. ZŠ a zúčastnilo se ho 8 družstev, rozdělených do dvou skupin.

Naše kluky čekalo první utkání proti 5. ZŠ MB ve velké tělocvičně. Nikdo z našich hráčů basket na tak velkém hřišti ještě nehrál. Ale soupeř nebyl nijak zdatný a naši kluci předvedli dobrý výkon s vítězstvím 12:6.

Na druhé utkání jsme se museli přesunout do malé tělocvičny. Čekal nás jeden z favoritů turnaje, družstvo 7.ZŠ MB. Hrát v těch podmínkách 5 proti pěti bylo téměř neregulérní. Utkání plné osobních soubojů bylo v první půli vyrovnané, ale drobný náskok měl přeci jen soupeř. V druhé polovině se našim klukům nedařila střelba z krátké vzdálenosti a soupeř již dominoval. Prohráli jsme sice 9:23, ale herně to ostuda nebyla.

Také třetí utkání ve skupině jsme hráli v malé tělocvičně, tentokrát s 4. ZŠ. Po domluvě se utkání odehrálo se 4 hráči na každé straně. V případě výhry by nás čekalo semifinálové utkání. I tentokrát se nám dařilo v prvním poločase skórovat i bránit hráče soupeře, který i díky několika opravdu šťastným hodům (střelami bych to ani nenazval) vedl o tři body. Do druhé poloviny utkání jsme nevstoupili dobře. Laciné ztráty míče, nepřesná střelba a úspěšné 3bodové střely soupeře vedly k tomu, že se utkání už jen dohrávalo. Prohra 10:21 nás odsoudila na 3. místo ve skupině a celkové 5.-6. místov turnaji.

Věřím, že pro kluky to byl dobrý sportovní zážitek s řadou zkušeností.

 

úterý 25.4. 2023 se uskutečnilo okrskové kolo McDonald´sCupu v kopané.

Z naší školy se v kategorii B (4.-5. třída) představili tito hráči: Radim Beneš, Matyáš Folprecht, Jakub Tíkal, Pavel Gorbanjuk, Štěpán Novotný, Boris Babák, Matyáš Sedláček, Vláďa Sedláček, Ondra Hodboď a posila z 2. třídy Pavel Hrubý. V turnaji hrálo vždy 5 hráčů v poli a brankář.

Sedm týmů hrálo ve dvou skupinách, přičemž vítězové skupin postoupili do okresního kola.

Našemu týmu patřilo zahajovací utkání proti družstvu z 8. ZŠ. Do zápasu jsme vstoupili výborně. Z územní převahy jsme vytěžili vedoucí branku, kterou vstřelil Matyáš Folprecht. Pak ale převzal iniciativu soupeř. Radim Beneš chytil několik šancí soupeře, my jsme také žádnou neproměnili. A za to nás soupeř potrestal vyrovnávacím gólem. Remíza 1:1 byla spravedlivá, i když se nemohu zbavit pocitu, že tenhle zápas jsme vyhrát mohli a měli.

V druhém utkání jsme se postavili klukům ze ZŠ Bělá pod Bezdězem. Náš soupeř ve svém prvním utkání zvítězil a bylo vidět, že jde o kvalitního soupeře. Hra byla dlouho vyrovnaná, bez šancí ke vstřelení branky s množstvím bojovných obranných zákroků. Při jednom z nich však nešťastnou náhodou zahrál Maty Sedláček rukou v pokutovém území a z pokutového kopu se soupeř ujal vedení. Naše hra směrem soupeřově brance byla dost nepřesná. Chyběla nám kvalita ve finálním zpracování míče, abychom mohli dobře vystřelit na branku. Naopak soupeř potrestal druhým gólem naši chybu v rozehrávce. Prohra 0:2 nás mrzela, ale museli jsme uznat, že soupeř byl lepší.

Naše třetí utkání s 2. ZŠ MB bylo soubojem o 3. místo ve skupině. Brzo po začátku jsme dostali gól a chvíli trvalo, než se z toho naši kluci oklepali. Povedlo se jim ale zabrat a vyrovnat. Chvíli poté se z přímého kopu trefil i Matyáš Folprecht a vedení 2:1 jsme udrželi až do konce. Radost nám však kazilo zranění kotníku Matyáše F., který nemohl nastoupit do utkání o umístění.

V posledním utkání turnaje nás čekala ZŠ Bezno, která ve své skupině také skončila na 3. místě. Náš tým bez zraněného Matyáše nebyl schopný žádné rozehrávky a ani pokusy o rychlé protiútoky nám nevycházely. Naopak soupeř se dokázal třikrát gólově prosadit. A nutno přiznat, že Radim Beneš předvedl ještě řadu velmi dobrých brankářských zákroků, kterými nás zachránil od dalších branek. Po prohře 0:3 jsme tedy obsadili celkové 6. místo v turnaji.

Ve finále předvedla ZŠ Bělá p. B. skvělý kolektivní výkon, kterým vymazala výrazné individuality ze 7. ZŠ MB a zvítězila 5:3. Kopaná je prostě kolektivní hra.

Naši kluci zaslouží poděkování za reprezentaci školy i za předvedené výkony. Jmenovitě bych rád vyzdvihnul Radima Beneše, který byl dle mého názoru nejlepším brankářem turnaje. Dále pak Pavla Hrubého, který ač nejmladší účastník hrál výborně a zejména obranné úkoly plnil skvěle. Dobrou rozehrávku i několik pěkných gólů předvedl Matyáš Folprecht. I ostatní naši hráči hráli na hranici svých možností a já věřím, že získaná zkušenost u nich povede k úsilí o vylepšení jejich nedostatků, ať to byla technika zpracování míče či slabší fyzická kondice.

                                                                                                          J. Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy