logotyp
Login

Okresní kolo turnaje ve florbalu dívek

Ve dnech 14. a 16.11. 2022 se uskutečnilo ve sportovní hale v Mladé Boleslavi okresní kolo turnaje dívek z 8. a 9. tříd ve florbalu.

Naši školu reprezentovaly: IzaTrajkovski, Beata Brzobohatá, Kristýna Halousková, Michaela Hanusová, Kristýna Fraňková, Nela Štěpánková, Sára Záhorová z 9. třídy a Barbora Řezáčová, Elena Slabá, Jana Semeniuc z 8. třídy. V družstvu bylo několik zkušenějších hráček, které se turnaje účastnily již minulý rok i několik nováčků. Spoléhali jsme zejména na kvality aktivních trénovaných florbalistek Kristýny H. a Báry Ř. s tím, že je podpoří zejména aktivním pohybem jejich spoluhráčky.

Náš tým byl nalosován do skupiny, která hrála svá utkání v pondělí 14.11., a z které postupovaly první dva celky do středečního semifinále.

Prvním naším soupeřem bylo B družstvo 4. ZŠ MB. Od začátku byla znát naše převaha. Soupeře naše hráčky nepustily do žádné šance. Střelecky aktivní byla zejména Kristýna H. Vítězství 6:0 bylo zasloužené.

V druhém utkání se naše dívky střetly s A družstvem 4. ZŠ. To mělo v brance výbornou brankářku boleslavského florbalového klubu. Její spoluhráčky ji však nedokázali podpořit, a tak od našich střelkyň dostala 5 gólů. Izatrajkovski opět udržela čisté konto. Další vítězství, 5:0.

V třetím utkáním jsme se také poměrně jasně vypořádali s družstvem Osmiletého gymnázia, a to výsledkem 3:1.

I čtvrté utkání bylo jasně v náš prospěch. 9. ZŠ MB naše hráčky přehrály výsledkem 4:0.

Před posledním utkáním ve skupině bylo jasné, že o výhodnější první místo, a tím lepší pozici v semifinále, budeme bojovat s hráčkami 3. ZŠ MB. V družstvu této školy bylo několik dívek, které hrají hokej a bylo to znát na jejich důrazné hře i schopnosti vystřelit. V tomto utkání jsme se ujali vedení 1:0 po krásné akci KikiHalouskové a zakončení Báry Řezáčové. Pak ale přebral iniciativu náš soupeř a aktivní důraznou hrou nám nedovolil se prosadit před brankou. Z šancí, které naše holky měly, nastřelily asi 3x tyčku a velké množství střel soupeřky zblokovaly. Z jejich rychlých protiútoků jsme pak obdrželi 3 branky. Výsledek, prohra 1:3, naše družstvo zařadil ve skupině na 2. místo s právem hrát ve středu semifinále proti vítězi druhé skupiny a dále zápas o konečné umístění.

Ve středu 16.11. jsme se tedy po dopolední výuce ve škole opět přesunuli do haly. Průběh středeční skupiny potvrdil v roli jasného favorita hráčky 6. ZŠ MB, které měly ze svých čtyř utkání skóre 41:1. V průměru daly každému soupeři více než 10 branek. Jak asi všichni v MB ví, tak 6. ZŠ funguje jako atleticko-florbalová škola … Nám navíc chyběla ze zdravotních důvodů zkušená obránkyně Sára Záhorová. Do zápasu jsme šli s respektem k soupeři, ale ne se strachem. Bylo nám jasné, že je nutné vycházet ze zajištěné obrany a pokoušet se překvapit rychlými protiútoky. Tato taktika nám skvěle vycházela, zejména díky aktivní a obětavé hře všech členek týmu a dobře chytající Izabel. V protiútoku jsme se ale dostávali do možnosti zakončit jen v obtížných pozicích. Až do 8. minuty jsme drželi stav 0:0. V druhé části zápasu se nám nepodařilo zabránit třem povedeným střelám soupeřek, ale prohra 0:3 byla čestná. Nedali jsme se lacino. V druhém semifinále porazila 3. ZŠ MB hráčky Gymnázia Mnichovo Hradiště a bylo jasné, že o 3. místo se střetneme s tímto týmem.

Hned v první minutě se nám podařilo skórovat a průběžně jsme vedení navyšovali až na konečných 6:0. V tomto zápase naše dívky předvedly asi nejlepší výkon. Byla na nich vidět zkušenost z předchozích utkání a řada branek padla po hezkých herních kombinacích. Naše 3. místo bylo zasloužené.

Ve finále porazila 6. ZŠ 3:1 3. ZŠ.

Celkové pořadí bylo tedy následující:

1. místo 6. ZŠ MB

2. místo 3. ZŠ MB

3. místo ZŠ Debř

4. místo Gymnázium Mnichovo Hradiště

 

Našich hráčkám patří velká gratulace k dosaženým výsledkům a velké poděkování za skvělou reprezentaci naší školy.

 

J. Černý

Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy