logotyp
Login

Poznávací exkurze po MB

Osmá třída se v pátek 26. 5. vypravila na poznávací exkurzi po Mladé Boleslavi. Cílem bylo projít, ukázat a něco se dozvědět o stavbách v Mladé Boleslavi vystavěných v 19. století a na počátku 20. století. Žáci ve skupinách na jednotlivých stanovištích vyplňovali pracovní listy a formou indicií hledali další úkoly či stanoviště. Pracovní listy vyplňovali podle svých vědomostí, podle detailů jednotlivých staveb nebo podle doprovodních videích na tabletech. 

A tak osmáci společně prošli zajímavá místa jako Výstaviště, divadlo, Komenského náměstí, bývalou židovskou čtvrť až byla vycházka zakončena na hradě v Mladé Boleslavi. Na hradě byli žáci přivítání okresním archeologem a pozvání na aktuálně probíhající výstavu. Zde si žáci zopakovali vědomosti formou vědomostní soutěže. Ale v dlouhém programu již nezbylo moc času na zhlédnutí aktuálních expozic, tak nezbývá než prohlídku okresního muzea nechat zase na jindy. 

Přínosem bylo, že žáci mohli společně vnímat skutečná historická místa Mladé Boleslavi. Město se najednou proměnilo v živou učebnici dějepisu. Díky tomu si mohli žáci uvědomit, že historie Mladé Boleslavi může být pestřejší, než je pouhé propojení s místní automobilkou. I v Mladé Boleslavi jsou místa, která stojí za povšimnutí, zastavení a obdiv.


Zpět na hlavní výpis

DŮLEŽITÉ INFORMACE

Zápis do první třídy ZŠ

V sekci "Oficiální dokumenty školy" jsou výsledky zápisu do prvního ročníku pro rok 2023/24


NÁSTĚNKA

Pronájem prostor školy

Nově zrekonstruované hřiště
s umělým povrchem, vybavená PC učebna a tělocvična pro
menší skupinu sportovců
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home škola Debř
Základní škola
Mateřská škola
ZŠ: Bakovská 7,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 331 933
       email: zsdebr@seznam.cz
       Datová schránka - ID: t8bia6i

MŠ: Josefodolská 85,
       Mladá Boleslav
       tel. 326 326 017
       email: msdebr@seznam.cz

Created by © 2014 - 2023 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy